SMCJ40CA
Extended
Manufacturer
SETsafe | SETfuse
MFR.Part #
SMCJ40CA
JLCPCB Part #
C2996550
Package
DO-214AB
Description
-65℃~+150℃ 1 1.5kW@10/1000us 1uA 23.3A@10/1000us 40V 49.1V 64.5V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS