SMCJ24CA
Extended
Manufacturer
SETsafe | SETfuse
MFR.Part #
SMCJ24CA
JLCPCB Part #
C2996544
Package
SMC
Description
-65℃~+150℃ 1 1.5kW 1uA 24V 26.7V 38.6A 38.9V Bidirectional IEC 61000-4-4 TVS SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS