SMCJ15CA
Extended
Manufacturer
SETsafe | SETfuse
MFR.Part #
SMCJ15CA
JLCPCB Part #
C2996538
Package
DO-214AB
Description
-65℃~+150℃ 1 1.5kW@10/1000us 15V 18.5V 1uA 24.4V 61A@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS