1.5SMC36CA
Extended
Manufacturer
SETsafe | SETfuse
MFR.Part #
1.5SMC36CA
JLCPCB Part #
C5279846
Package
DO-214AB
Description
-65℃~+150℃ 1 1.5kW@10/1000us 1uA 30.5A@10/1000us 30.8V 37.8V 49.9V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS