SMBJ24CA
Extended
Manufacturer
SEMTECH
MFR.Part #
SMBJ24CA
JLCPCB Part #
C3720028
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 15.4A 24V 26.7V 38.9V 5uA 600W Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS