SMBJ8.5CA
Extended
Manufacturer
SEMIWARE
MFR.Part #
SMBJ8.5CA
JLCPCB Part #
C294895
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+125℃ 10.4V 14.4V 20uA 41.7A@10/1000us 600W@10/1000us 8.5V Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS