SMBJ48CA
Extended
Manufacturer
SEMIWARE
MFR.Part #
SMBJ48CA
JLCPCB Part #
C294917
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+125℃ 1uA 48V 58.9V 600W@10/1000us 7.8A@10/1000us 77.4V Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS