SMBJ28CA
Extended
Manufacturer
SEMIWARE
MFR.Part #
SMBJ28CA
JLCPCB Part #
C294910
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+125℃ 13.3A@10/1000us 1uA 28V 34.4V 45.4V 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS