SMCJ58CA
Extended
Manufacturer
SEMBO
MFR.Part #
SMCJ58CA
JLCPCB Part #
C782541
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 16.1A 1uA 58V 64.4V 93.6V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS