SMCJ18CA
Extended
Manufacturer
SEMBO
MFR.Part #
SMCJ18CA
JLCPCB Part #
C782513
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 18V 1uA 20V 29.2V 51.4A Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS