SMBJ36CA
Extended
Manufacturer
SEMBO
MFR.Part #
SMBJ36CA
JLCPCB Part #
C782461
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-65℃~+150℃ 10.3A 1uA 36V 40V 58.1V 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS