SMBJ33CA
Extended
Manufacturer
SEMBO
MFR.Part #
SMBJ33CA
JLCPCB Part #
C782459
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-65℃~+150℃ 11.3A 1uA 33V 36.7V 53.3V 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS