SMBJ18CA
Extended
Manufacturer
SEMBO
MFR.Part #
SMBJ18CA
JLCPCB Part #
C782446
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-65℃~+150℃ 18V 1uA 20.5A 20V 29.2V Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS