SMBJ15CA
Extended
Manufacturer
SEMBO
MFR.Part #
SMBJ15CA
JLCPCB Part #
C782441
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-65℃~+150℃ 15V 16.7V 1uA 24.4V 24.6A 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS