SCT12A1DHKR
Extended
Manufacturer
SCT
MFR.Part #
SCT12A1DHKR
JLCPCB Part #
C509050
Package
DFN-20-EP(3.5x4.5)
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 120uA 12A 2.7V~14V 200kHz~2.2MHz 4.5V~14.6V Adjustable Boost Boost Built-in Yes DFN-20-EP(3.5x4.5) DC-DC Converters ROHS