RSBPQ2918-6R8M
Extended
Manufacturer
Ruishen
MFR.Part #
RSBPQ2918-6R8M
JLCPCB Part #
C32712988
Package
SMD-3P,28x20.3mm
Description
0.97mΩ 36.3A 47.5A 6.8uH Flat-wire wound inductor ±20% SMD-3P,28x20.3mm Power Inductors ROHS