6.3SKV220M6.3X5.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
6.3SKV220M6.3X5.5
JLCPCB Part #
C2164333
Package
SMD,D6.3xL5.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 220uF 5.5mm 6.3V 6.3mm 74mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS