35TRV2700M18X21.5
MFR.Part #
35TRV2700M18X21.5
JLCPCB Part #
C2163289
Package
SMD,D18xL21.5mm
Description
-40℃~+105℃ 1.29A@120Hz 10000hrs@105℃ 18mm 21.5mm 2700uF 35V 39mΩ ±20% SMD,D18xL21.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS