35PKV390M10X10.5
MFR.Part #
35PKV390M10X10.5
JLCPCB Part #
C7181051
Package
SMD,D10xL10.5mm
Description
-55℃~+125℃ 10.5mm 10mm 20mΩ 35V 390uF 4000hrs@125℃ 420mA@100Hz ±20% SMD,D10xL10.5mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS