35NSEV10M6.3X5.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
35NSEV10M6.3X5.5
JLCPCB Part #
C2165644
Package
SMD,D6.3xL5.5mm
Description
-40℃~+85℃ 10uF 2000hrs@85℃ 29mA@120Hz 35V 5.5mm 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS