16SKV470M10X10.5
MFR.Part #
16SKV470M10X10.5
JLCPCB Part #
C2163830
Package
SMD,D10xL10.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 1000hrs@105℃ 10mm 16V 460mA@120Hz 470uF ±20% SMD,D10xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS