10SKV470M10X10.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
10SKV470M10X10.5
JLCPCB Part #
C2165661
Package
SMD,D10xL10.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 1000hrs@105℃ 10V 10mm 440mA@120Hz 470uF ±20% SMD,D10xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS