UWP60-40RJ8
Extended
Manufacturer
Riedon
MFR.Part #
UWP60-40RJ8
JLCPCB Part #
C6008074
Package
Plugin
Description
40Ω 60W Wirewound Resistor ±260ppm/℃ ±5% Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS