UWP40-1RJ8
MFR.Part #
UWP40-1RJ8
JLCPCB Part #
C6008071
Description
1Ω 40W Wirewound Resistor ±260ppm/℃ ±5% Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS