PFS35-3K6F1
MFR.Part #
PFS35-3K6F1
JLCPCB Part #
C4255661
Package
TO-263
Description
-55℃~+155℃ 3.6kΩ 35W Thin Film Resistor ±1% ±50ppm/℃ TO-263 Chip Resistor - Surface Mount ROHS