PFC10-8R2F1
MFR.Part #
PFC10-8R2F1
JLCPCB Part #
C3989116
Description
-55℃~+155℃ 25W 8.2Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ PFC-10 Chip Resistor - Surface Mount ROHS