NPS2T-2K5F1
Extended
Manufacturer
Riedon
MFR.Part #
NPS2T-2K5F1
JLCPCB Part #
C4288716
Package
DPAK
Description
-40℃~+175℃ 2.5kΩ 25W Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ DPAK Chip Resistor - Surface Mount ROHS