BRT500-12RJ8
MFR.Part #
BRT500-12RJ8
JLCPCB Part #
C5955417
Description
12Ω 500W Aluminum Housed Resistor ±260ppm/℃ ±5% Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS