BR60-0R5J8
Extended
Manufacturer
Riedon
MFR.Part #
BR60-0R5J8
JLCPCB Part #
C5955361
Package
Plugin
Description
500mΩ 60W Aluminum Housed Resistor ±260ppm/℃ ±5% Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS