RT9193-15GB
Extended
Manufacturer
Richtek Tech
MFR.Part #
RT9193-15GB
JLCPCB Part #
C2972229
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5V 100uVrms 130uA 300mA 300mV@(300mA) 5.5V 50dB@(10kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS