RT9020-33GB
Extended
Manufacturer
Richtek Tech
MFR.Part #
RT9020-33GB
JLCPCB Part #
C95779
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) -55dB@(10kHz) 1 250mV@(500mA) 25uA 3.3V 40uVrms 5.5V 500mA Fixed Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS