RT9013-15GB
Extended
Manufacturer
Richtek Tech
MFR.Part #
RT9013-15GB
JLCPCB Part #
C3031675
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5V 30uVrms 400mV@(500mA) 5.5V 500mA 50dB@(10kHz) 50uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS