RT8008-33GB
Extended
Manufacturer
Richtek Tech
MFR.Part #
RT8008-33GB
JLCPCB Part #
C130801
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(TA) 1 1.5MHz 2.5V~5.5V 3.3V 600mA Buck Buck Built-in Fixed Yes SOT-23-5 DC-DC Converters ROHS