RPA20-2412SAW-HC
Mechanical Assembly
MFR.Part #
RPA20-2412SAW-HC
JLCPCB Part #
C6661697
Package
DIP-6
Description
-40°C ~ 85°C (derating) 0.88 1 1.00" Length x 1.00" Width x 0.66" Height (25.4 mm x 25.4 mm x 16.8 mm) 1.6 kV 1.67A 12V 20 W 36V 6-DIP Module 6-DIP Module 9V ITE (commercial), railway Isolation module Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO Through hole DIP-6 Power Module/Power Supply ROHS