RP10-2412SE/P
Mechanical Assembly
MFR.Part #
RP10-2412SE/P
JLCPCB Part #
C6660347
Package
DIP-6
Description
-25°C ~ 85°C 1 1.6 kV 10 W 12V 18V 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm) 36V 6-DIP Module 830mA 84% Enable, Active High ITE (Commercial) Isolation module Remote on/off, OCP, OVP, SCP Through hole DIP-6 Power Module/Power Supply ROHS