RAC15-12SK
MFR.Part #
RAC15-12SK
JLCPCB Part #
C6960626
Package
DIP,52.5x27.4mm
Description
-40℃~+85℃ 1 1.67A 100kHz 100mVp-p 12V 23mm 27.4mm 52.5mm 8000uF 86% Short Circuit Protection、Over Current Protection、Over Voltage Protection ±2% DIP,52.5x27.4mm DC-DC Power Modules ROHS