SMBJ12CA
Extended
Manufacturer
RealChip
MFR.Part #
SMBJ12CA
JLCPCB Part #
C6937285
Package
SMB
Description
-65℃~+150℃ 12V 14.7V 19.9V 1uA 30.2A 390pF 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS