SMAJ8.5CA
Extended
Manufacturer
RealChip
MFR.Part #
SMAJ8.5CA
JLCPCB Part #
C6937218
Package
SMA
Description
-65℃~+150℃ 10.4V 14.4V 20uA 27.8A@10/1000us 400W@10/1000us 8.5V TVS SMA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS