RVT1C471M0607
Extended
Manufacturer
ROQANG
MFR.Part #
RVT1C471M0607
JLCPCB Part #
C2977552
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-40℃~+105℃ 16V 185mA@120Hz 2000hrs@105℃ 470uF 6.3mm 7.7mm ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS