RVT1C470M0505
Extended
Manufacturer
ROQANG
MFR.Part #
RVT1C470M0505
JLCPCB Part #
C72515
Package
SMD,D5xL5.4mm
Description
-40℃~+105℃ 16V 2000hrs@105℃ 33mA@120Hz 47uF 5.4mm 5mm ±20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS