RVT1C101M0505
Extended
Manufacturer
ROQANG
MFR.Part #
RVT1C101M0505
JLCPCB Part #
C2977550
Package
SMD,D5xL5.4mm
Description
-40℃~+105℃ 100uF 16V 2000hrs@105℃ 5.4mm 50mA@120Hz 5mm ±20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS