RVE1C221M0607
Extended
Manufacturer
ROQANG
MFR.Part #
RVE1C221M0607
JLCPCB Part #
C99836
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-55℃~+105℃ 16V 2000hrs@105℃ 220uF 230mA@120Hz 6.3mm 600mΩ 7.7mm ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS