RVE1C101M0605
Extended
Manufacturer
ROQANG
MFR.Part #
RVE1C101M0605
JLCPCB Part #
C99838
Package
SMD,D6.3xL5.4mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 16V 2000hrs@105℃ 5.4mm 6.3mm 800mΩ 87mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS