RVE1A102M0810
Extended
Manufacturer
ROQANG
MFR.Part #
RVE1A102M0810
JLCPCB Part #
C310838
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 10.2mm 1000uF 10V 2000hrs@105℃ 350mΩ 510mA@120Hz 8mm ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS