RT1C101M0605
Extended
Manufacturer
ROQANG
MFR.Part #
RT1C101M0605
JLCPCB Part #
C267461
Package
SMD,D6.3xL5.4mm
Description
-40℃~+105℃ 100uF 16V 2000hrs@125℃ 5.4mm 58mA@120Hz 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS