VDZT2R6.8B
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
VDZT2R6.8B
JLCPCB Part #
C162082
Package
SOD-723
Description
1 Independent 100mW 40Ω 500nA@3.5V 6.65V~6.93V 6.8V 60Ω SOD-723 Zener Diodes ROHS