UCR18EVHJSR047
MFR.Part #
UCR18EVHJSR047
JLCPCB Part #
C1711574
Package
1206
Description
-55℃~+155℃ 0ppm/℃~+150ppm/℃ 47mΩ 500mW Thick Film Resistor ±5% 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS