UCR10EVHJSR051
MFR.Part #
UCR10EVHJSR051
JLCPCB Part #
C1699661
Description
-55℃~+155℃ 0ppm/℃~+150ppm/℃ 51mΩ Thick Film Resistor ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS