UCR10EVHJSR020
MFR.Part #
UCR10EVHJSR020
JLCPCB Part #
C1699561
Description
0ppm/℃~+250ppm/℃ 20mΩ 330mW SMD Shunt ±5% 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS