UCR03EVPFLR150
MFR.Part #
UCR03EVPFLR150
JLCPCB Part #
C2090307
Description
0ppm/℃~+150ppm/℃ 150mΩ 250mW SMD Shunt ±1% 0603 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS